Kiedy Ślub kościelny jest nie ważny i nigdy nie został zawarty związek małżeński

Mylenie Miłości z zakochaniem!

A miłość to decyzja woli: chcę dawać to, czego potrzebujesz, akceptuję cię bezwarunkowo i pomogę ci powstać z grzechu. O miłość trzeba dbać: małżeński ogródek stale pielić, podlewać i nawozić.

Przychodzi mi taka myśl  w głowie!. Która jest poparta nauką  kościoła i tez twierdzeniami świeckimi

Zatrzymaj się tutaj i zastanów się dlaczego wzięłaś ślub z drugą osobą!

 1. Boje się ze będę do końca życia sama!.Nikt mnie nie zechce zazwyczaj wchodzisz w związek z pierwszym lepszym facetem i kończy się to tragicznie!.
 2. Czasami się zdarza a wręcz bardzo często taka myśl że to małżeństwo jest zupełnie bez sensu. Ten facet jest beznadziejny, ale z przyzwyczajenia w tym tkwię. Jeszcze lepszą sprawą jest „POWINNIŚCIE WZIĄĆ ŚLUB BO PASUJECIE DO SIEBIE„.Abstrakcja tutaj nie ma miłości ani trochę.
 3. Bo mamy dzieci to jest najgłupszy tekst roku!. To jest najgłupsze zdanie które wypowiada połowa katolików na świecie. Sens takie związki mają tylko i wyłącznie w tedy kiedy dwójka osób się naprawdę kocha. A jeśli się nie kocha nie ma to sensu nie sprawiaj cierpienia swoim dzieciom,lepiej żeby dzieci miały dwoje rodziców kochających się. Kościół sam bardzo na ten temat mówi ze takie małżeństwa nie mają racji bytu w rzeczywistości.
 4. Bo się boisz ze sobie nie poradzisz gwarantuje ci poradzisz sobie bardziej bez tego tyrana nad swoją głową. Jesteś silna i nie pozwól na to aby ktoś z kim jesteś ciebie zdominował. Miłość na tym nie polega.

Jeśli wiesz ze to jest chore dlaczego w tym tkwisz!. Dlaczego za tym idziesz, z czasem  pojawia ci się niezła niespodzianka w życiu, poznajesz prawdziwą miłość w swoim życiu tą której chcesz wszystko oddać a ona tobie tak samo i kochacie się a tkwisz w małżeństwie z gościem którego tak naprawdę nie chciałaś.

Z punktu widzenia prawa katolickiego . Ślub jest nieważny, kiedy wystąpi jedna z tzw. przeszkód zrywających:

 1.  Jest pozbawiona wystarczającego używania rozumu (stwierdzono u niej chorobę umysłową, kan.)
 2.  Nie posiada rozeznania co do istotnych praw i obowiązków małżeńskich chodzi o niemożność dokonania dojrzałego sądu, uchwycenia na czym wspólne życie powinno polegać. jeśli pojawia się sytuacja:
  – Szantażu emocjonalnego.
  – Zmuszasz się do intymności a w głębi serca tego nie chcesz.
  Twoje małżeństwo jest nie ważne nigdy nie zostało zawarte.
 3.  Nie posiada zdolności do podjęcia obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej, np : Choroba CHAD oraz Bordeline.
 4. Została umyślnie wprowadzona w błąd i na skutek podstępu przystąpiła do sakramentu małżeństwa (np. mówiła że tego chce a tak naprawdę w głębi duszy tego nie chciała, lub podstępem wprowadziła go w błąd mówiąc dziecko w drodze.)
 5. Symulowała zgodę małżeńską tj. wyraziła zgodę fikcyjną, nieszczerą. Dochodzi do tego wówczas, gdy jedna ze stron postrzega małżeństwo niezgodnie z nauką Kościoła.

Tak twoje małżeństwo jest kompletnie nie ważne i nie obowiązuje w świetle prawa kanonicznego!. Tak to jest wyciąg zasad przystąpienia do ślubu. 

Gdyby naprawdę istniała między wami miłość nie pojawiły by się takie tragedie w życiu które rujnują człowieka. Miłość względem drugiej osoby na tym nie polega.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o